کیمیااستات

image

طراحی ماژولار

سیستم آنالیز الکتروشیمیایی کیمیااستات به علت طراحی ماژولار از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه می باشد و می توان با هزینه مناسب اقدام به تهیه Framework اصلی نمود و بعد متناسب با بودجه و نیازهای عملیاتی ماژولهای مورد نیاز را به آن اضافه کرد. همچنین طراحی ماژولار این قابلیت را به سیستم های کیمیااستات می دهد تا بدون نیاز به قطع فرایند آزمایشات و تحقیقات و بدون نیاز به انتقال سیستم به کارخانه ماژول مورد نظر به سیستم اضافه شود و سیستم ارتقاء پیدا کند.

سیستمهای کیمیااستات را می توان با کانالهای کمتر تهیه کرد و به تدریج نسبت به افزایش کانالها اقدام نمود. البته لازم به ذکر است که برخی از زیرسیستمهای کیمیااستات بین کانالها مشترک است و به اصطلاح جزیی از Framework اصلی می باشند.

در مواردی مانند برخی کاربردهای خاص که نیاز به جریان های بالاتر می باشد، می توان با اضافه کردن ماژول موازی سازی کلیه کانالهای سیستم کیمیااستات را موازی کرد و جریانهایی به بزرگی ±20A را اعمال کرد.

یکی دیگر از ماژولهای قابل اضافه کردن به سیستم های کیمیااستات ماژول پالس و پالس معکوس می باشد. یا استفاده از این ماژول می توان پیچیده ترین پالسهای ممکن را به صورت دیجیتالی سنتز کرد و با جریان تعیین شده اعمال نمود. این ماژول امکان سنتز پالسهای بسیار سریع (تا یک میلی ثانیه ) و با دقت بسیار بالا را دارد. معمولاً دستگاههای پالس و پالس معکوس دستگاههای مجزا و بسیار گرانقیمت می باشند با این حال قابلیت ماژولاریتی سیستمهای کیمیااستات این امکان را به پژوهشگران و صنایع می دهد که با هزینه بسیار کمتری این قابلیت را به سیستمهای کیمیااستات مدل های جدیدتر اضافه نمایند.

یکی دیگر از ماژولهای سیستم کیمیااستات، ماژول تکنیکهای پیشرفته الکتروشیمی می باشد که با استفاده از آن کلیه کانالها علاوه بر امکان اعمال تکنیکهای عمومی تر مانند پتانسیواستات و گالوانواستات امکان انجام تکنیکهای پیچیده تر مانند منحنی تافل و ولتامتری چرخه ای با چندین ولتاژ قله و نرخ های روبش متفاوت برای رسیدن به هر قله و همینطور تکنیکهای آنالیتیک مانند ولتامتری پالسی دیفرانسیلی و ... را پیدا می کنند.